Saatjata alaealiste üleminek täiskasvanuikka
Informis uuritakse, millised meetmed ja süsteemid on kasutusel ELi liikmesriikides ja Norras, et pakkuda saatjata alaealistele toetust täiskasvanuks saamisel. Saatjata alaealistele rahvusvahelise kaitse taotlejatele laieneb mitmeid menetluslikke garantiisid, samas täiskasvanuikka jõudmisel ei näe EL acquis neile ette täiendavaid õigusi ega tagatisi. Seetõttu erinevad ka liikmesriikide ja Norra praktikad. Lähemalt saab analüüsiga tutvuda SIIN.
Ajutise kaitse saajate majutuse korraldamine
Informist saab lugeda, milliseid erinevaid majutusvorme on liikmesriigid ajutise kaitse saajate majutamiseks kasutusele võtnud (laevadest ja kloostritest vastuvõtukeskusteni), miks võib kodu- ja eramajutus kujutada riske ning milliseid rahalisi toetusmeetmeid ajutise kaitse saajatele iseseisvaks eluaseme leidmiseks pakutakse. Analüüs toob välja ka peamised murekohad ja väljakutsed, millega liikmesriigid silmitsi seisavad. Informiga on võimalik tutvuda SIIN.
Ajutise kaitse saajate ligipääs teenustele
Informis antakse ülevaade 24 ELi liikmesriigi poolt ajutise kaitse saajatele pakutavatest teenustest ümberõppe, tööturule sisenemise ja kvalifikatsioonide tunnustamise vaates. Samuti analüüsitakse ligipääsu tervishoiuteenustele, sh vaimse tervise teenustele, sotsiaaltoetustele ning haridusele. Detailsemalt saab analüüsiga tutvuda SIIN.
Rahvusvahelise kaitse taotlejate integreerimine tööturule, Eesti raport
Valminud on uuring, mis annab ülevaate rahvusvahelise kaitse ja ajutise kaitse taotlejate integreerimisest Eesti tööturule perioodil 2017 kuni 2022 (juuni). Tegemist on osaga ELi ja Norrat kajastavast sünteesraportist, mis valmib käesoleva aasta mai kuus. Eesti raportiga saab tutvuda SIIN.
|