Viisavabastuse mõju liikmesriikidele
Viisapoliitikat peetakse üheks oluliseks instrumendiks mobiilsuse ja piiriülese liikumise reguleerimisel. Uuring keskendub küsimusele, kuidas on kolmandate riikidega sõlmitud viisavabastused mõjunud liikmesriikidele. Tuvastatakse väljakutseid, poliitikamuudatusi ja häid tavasid Makedoonia vabariigi, Montenegro, Serbia, Albaania, Bosnia ja Hertsegoviina, Moldova, Gruusia ja Ukraina viisavabastusega perioodil 2007-2017. Kaardistatakse viisavabastuse positiivsed mõjud (turismi kasv jne), rändevoogudega kaasnenud riskid (rahvusvahelise kaitse taotlejate arvu suurenemine, ebaseadusliku töötamise kasv jne) ning meetmed viisavabastuse kuritarvitamise vastu.
|
| |
Kolmandate riikide kodanike lõimimine ELi liikmesriikide tööjõuturule
Tööturule lõimimine on kolmandate riikide kodanike eduka sisserände peamiseid eelusi. See on väärtuslik ka sihtriikidele, vähendades tööjõupuudust. Uuring annab ülevaate liikmesriikides kasutusel olevatest edukatest meetmetest, mis on suunatud töötamise õigusega kolmandate riikide kodanikele ning nende pereliikmetele. Uuringust jäävad välja meetmed, mis on suunatud ainult rahvusvahelise kaitse taotlejatele, kaitse saanutele ning üliõpilastele.
Lisaks riiklikele strateegiatele ja toetusmehhanismidele tuuakse näiteid valitud erasektori ettevõtete lõimimisalastest meetmetest.
|
|