Muud üritused

11.—12 augustil 2017 leidis aset järjekordne arvamusfestival, kus EMN Eesti kontaktpunkt korraldas koostöös Õhtulehega arutelu „Kas rändepoliitikat on võimalik kujundada emotsioonivabalt“. Modereeris Hannes Rumm. Diskuteerisid Mari-Liis Jakobson, Andres Anvelt, Kaisa Üprus-Tali ja Katrin Lust.
Vaata arvamusfestivali arutelu salvestust ja galeriid.


26. mail 2017 astus Tallinna Ülikoolis avaliku loenguga üles Rahvusvahelise Migratsiooniorganisatsiooni (IOM) peadirektor William Lacy Swing, kes arutles, kuidas saaksid lähte- ja sihtriigid üheskoos leida kõigile osapooltele kasulikke lahendusi: sisserändajatele elamisväärse elu võimaldamine ja vastuvõtjariikidel parimal viisil nende potentsiaali kasutamine. Käsitleti ka ÜRO globaalse ränderaamistiku algatust, mida William Lacy Swing on kirjeldanud kui ajaloolist võimalust luua maailm, kus rändajad lahkuvad oma kodumaalt mitte vältimatu vajaduse, vaid valiku tõttu.
Vaata avaliku loengu salvestust.


12.—13. augustil 2016 toimunud arvamusfestivalil oli Euroopa rändevõrgustiku (EMN) Eesti kontaktpunkt koos Tallinna Ülikooliga üks panustajatest. ERV oli festivalil esindatud kahel laval ja kolmes diskussioonis.
Loe pikemalt diskussioonidest ja vaata galeriid juhtunust.


30. septembril 2015 toimus TLÜ-sisene tutvumiskohtumine, kus kontaktpunkti töötajad andsid ülevaate Euroopa rändevõrgustiku (ERV) ülesannetest ja sellest, mis neil praegu teoksil. Kohtumise teises pooles arutatati akadeemia ja EMN koostöövõimalusi. ERV Eesti kontaktpunkt tegutseb Tallinna Ülikoolis alates 1. juunist 2015.
Tutvumiskohtumise ettekannete slaidid.